Jak zezłomować pojazd?

Data: 29. 01. 2020r. • Autor: ZlomowaniePojazdu.pl

Złomowanie samochodu w zamian za gotówkę może być mądrą opcją, jeśli okaże się, że pojazd nie jest już zdatny do jazdy tak bardzo, że nawet jego naprawa jest nieopłacalna. Czas więc na to, aby Twój stary, wysłużony samochód udał się wycieczkę do swojego ostatniego parkingu – złomowiska. Ale w jaki sposób tak naprawdę można zezłomować samochód? Proces jest prosty, ale najpierw musisz przestrzegać kilku wskazówek.


Jak złomować samochód za gotówkę?


Złomowanie samochodu jest stosunkowo łatwe. W przeszłości często trzeba było płacić za to, ale dzisiaj jest wręcz odwrotnie. Wytyczne wprowadzone w celu uniknięcia sytuacji porzucanych samochodów oznaczają nie tylko, że złomowanie może być bezpłatne, ale wręcz względu na wzrost wartości złomu, możesz nawet zdobyć konkretne pieniądze za swój stary samochód.


Proces ten jest również korzystny dla środowiska, ponieważ części są często poddawane recyklingowi.

Dokumenty niezbędne do zezłomowania pojazdu


Niezwykle ważne jest, aby mieć odpowiednią dokumentację przed złomowaniem samochodu, choć niektóre stacje demontażu pozwalają na złomowanie bez kompletnego zestawu dokumentów. Jednak na pewno będziesz potrzebował dokumentu potwierdzającego własność pojazdu, gdyż bez tego nie można złomować samochodu. Ten dokument jest niezwykle istotny, ponieważ dowodzi on, że samochód należy do Ciebie, i nie pozwala na wszelką nieautoryzowaną sprzedaż.


Samo zaświadczenie o złomowaniu samochodu powinno zostać wysłane pod wskazany adres nie dłużej niż w ciągu tygodnia. Jest to certyfikat, który:

  • potwierdza, że poddałeś samochód recyklingowi,
  • zwalnia Cię z wszelkiej odpowiedzialności związanej z tym pojazdem,

Ile dostanę za sprzedaż mojego samochodu na złom?


Oprócz samej wartości złomu istnieje jeszcze kilka opcji, jeśli chodzi o zdobycie gotówki za samochód, który nie nadaje się już do jazdy. Jedną z najpopularniejszych jest sprzedaż części samochodowych. Niektórzy kierowcy wolą sprzedawać najcenniejsze części samochodowe indywidualnie, a następnie negocjować cenę za resztę przeznaczoną na złom. Może to generować więcej pieniędzy.


NASI STRATEGICZNI PARTNERZY