Wyrejestrowanie pojazdu po złomowaniu

Data: 29. 01. 2020r. • Autor: ZlomowaniePojazdu.pl

Sprzedaż samochodu do skupu aut lub punktu złomowania to dzisiaj już powszechna praktyka, na którą decyduje się coraz więcej osób. Nie ma sensu męczyć się ze sprzedażą awaryjnego auta, skoro można pozbyć się problemu szybko i z dodatkowymi profitami, pod postacią rzetelnej wyceny pojazdu.


Wyrejestrowanie samochodu po złomowaniu – pamiętaj o tym!


Jeśli się zdecydujesz z tego skorzystać w renomowanej stacji demontażu – na pewno wszystko pójdzie sprawnie. Jednak pamiętaj, że cała historia nie kończy się na momencie, gdy Twoje auto zostaje przemienione w złom, a Ty zrzekasz się jakichkolwiek praw wobec niego. Po tym wszystkim nie można zapomnieć o konieczności wyrejestrowania samochodu.


Po oddaniu auta na złom musisz podjąć następujące działania:

  • potwierdzenie, iż jest się właścicielem danego pojazdu,
  • pozyskanie pokwitowania oddania pojazdu do punktu złomowania (recyklingu).

Jednak na tym cała procedura się nie kończy. Aby dążyć do tego, o co chodzi w tym artykule tj. wyrejestrowania pojazdu, konieczne będzie udanie się do wydziału komunikacji w miejscu, w którym jest się zameldowanym. To właśnie tam należy okazać pokwitowanie, które wyraźnie wskazuje na fakt, że pojazd został zezłomowany i tym samym zyska się „zielone światło” do tego, by został on wyrejestrowany z bazy pojazdów zarejestrowanych.

Samochód został wyrejestrowany – co teraz?


Jest jedna ważna rzecz, o której w trosce o swoje finanse warto pamiętać, a mianowicie: zwrócenie się do towarzystwa ubezpieczeniowego z prośbą o anulowanie ubezpieczenia. Jeśli ni dopilnuje się tego samemu i osobiście, ubezpieczyciel na pewno nie zrobi tego sam z siebie i z dobrego serca.


Jak widać, wyrejestrowanie pojazdu po wykonanym złomowaniu nie powinno być żadnym problemem – o tyle, o ile działa się zgodnie z wyżej opisanymi krokami. W razie jakichkolwiek wątpliwości, można też uzyskać dodatkowe wyjaśnienia czy informacje w Wydziale Komunikacji albo stacji demontażu samochodów, z którą się wchodzi we współpracę w kontekście złomowania już niezdatnego do niczego innego pojazdu.


NASI STRATEGICZNI PARTNERZY