Złomowanie pojazdów bez ważnych badań technicznych

Data: 29. 01. 2020r. • Autor: ZlomowaniePojazdu.pl

Wszyscy posiadacze starych, zepsutych lub nienadających się do użytku samochodów w pewnym czasie rozważają oddanie ich na złom. Usługa złomowania pojazdów oferowana jest przez naszą doświadczona i profesjonalną firmę. Klient powierza nam swój pojazd, a my zajmujemy się jego bezpieczną kasacją. Następnie przekazujemy klientowi atrakcyjne pieniądze. Nie w każdym przypadku sytuacja jest jednak tak oczywista. Otóż jednym z przypadków, które budzą wiele wątpliwości, jest złomowanie pojazdów, które nie posiadają ważnych badań technicznych. Jak wygląda taka usługa i czy jest w ogóle możliwa do zrealizowania? Odpowiedzi na te pytania udzieliliśmy poniżej.


Czy można oddać na złom pojazd bez badań technicznych?


Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi jednocześnie tak i nie. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż prawo polskie wymaga, by wszystkie samochody posiadały ważne badania techniczne. W takiej sytuacji nawet uszkodzone i nieużywane pojazdy muszą mieć takie badania. W sytuacji, gdy ich nie mają właściciel pojazdu, otrzymuje stosowną karę pieniężną. Nie oznacza to jednak, że nie można oddać pojazdu do kasacji. Nasza firma nawiązuje współpracę z wszystkimi właścicielami pojazdów, a dodatkowo każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny. W praktyce oznacza to, że właściciel auta bez ważnych badań technicznych może bez problemu zgłosić się do nas. Po zapoznaniu się ze szczegółami sprawy udzielimy odpowiednich porad i podpowiedzi. Czasami kierujemy naszych klientów do wykonania takich badań, ale zdarza się i tak, że klient decyduje się na podjęcie kary finansowej. W takim przypadku samochód zostaje przez nas przekazany na złom.

Co oferujemy?


Złomowanie pojazdów bez badań technicznych to temat rozległy i złożony. Każdy przypadek jest nieco inny, dlatego zawsze zalecamy naszym klientom przeprowadzenie wstępnej rozmowy z jednym z naszych ekspertów. Pozwala to nam podjąć wspólnie odpowiednie kroki. Chętnie nawiązujemy współpracę ze wszystkimi klientami. Złomujemy pojazdy uszkodzone, nieużywane i nieposiadające ważnych badań. Zapraszamy.


NASI STRATEGICZNI PARTNERZY