Złomowanie pojazdu bez ważnego OC

Data: 29. 01. 2020r. • Autor: ZlomowaniePojazdu.pl

Kupując nowy samochód zawsze chcesz, aby działał jak najdłużej, ponieważ prawdopodobnie zainwestowałeś w niego dużo pieniędzy. Oczywiście samochody się starzeją, psują, a czasem ulegają zniszczeniu w wyniku wypadków. Co wtedy?


Dlaczego warto zainteresować się złomowaniem pojazdu?


Kiedy Twój samochód nie będzie już mógł być w stanie bezpiecznie poruszać się po jezdni, powinieneś zacząć myśleć o zezłomowaniu go. Pamiętaj jednak o tym, że bezpiecznie i legalnie można to wykonać wyłącznie wtedy, gdy jest to realizowane przez profesjonalną firmę.


Niesie to wiele korzyści, w tym fakt, że:

  • dostaniesz za to dodatkowe pieniądze,
  • będzie to miało dość dobry wpływ na środowisko.

W tym artykule nie będziemy jednak omawiać korzyści płynących z tego, ale tym, że jesteś zainteresowany złomowaniem samochodu – to na pewno powinieneś się zainteresować dodatkowymi okolicznościami, jakie mogą wpływać na cały proces. Jedną z nich jest kwestia tego, czy nie posiadając już ważnego OC można zdecydować się na złomowanie pojazdu.

Złomowanie bez OC – to możliwe!


Jedną z najważniejszych czynności związanych ze złomowaniem samochodu jest zgłoszenie się do Wydziału Komunikacji w miejscu zameldowania i tam przedłożenie ważnego dowodu tożsamości, oraz innych, istotnych w tym kontekście dokumentów jak karta pojazdu, dowód rejestracyjny oraz te potwierdzający akt złomowania. Tam też urzędnik może poprosić o informacje związane z OC pojazdu.


Niemniej jednak możliwe jest złomowanie bez ważnego ubezpieczenia, ale w tym celu konieczne jest wcześniejsze uprzedzenie stacji demontażu o takiej potrzebie. Wtedy bowiem niemożliwe jest przecież to, by dojechać tym pojazdem we wskazane miejsce, gdzie ma się odbyć złomowanie, bowiem bez ubezpieczenia żaden pojazd nie ma prawa się poruszać. To dlatego konieczne będzie poinformowanie firmy zajmującej się złomowaniem i odbiorem pojazdu, aby przygotowała się do odpowiedniego przetransportowania na miejsce takiego auta. Tylko w ten sposób może się to odbyć legalnie i we właściwy sposób.


NASI STRATEGICZNI PARTNERZY